• Op 19 september 2025 is ons gewaardeerde lid Koen van der Veer tijdens de ledenvergadering benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Lucien van Riswijk is naar de kantine gekomen om de onderscheiding aan Koen uit te reiken. 

    Ruim een jaar geleden heeft het bestuur de intentie uitgesproken om een koninklijke onderscheiding aan te vragen voor ons zeer gewaardeerde lid Koen van der Veer. De aanbevelingen werden geschreven en de aanvraag werd ingediend. Toen begon het lange wachten en het geheim houden. Hoe minder mensen het wisten, hoe beter het geheim zou blijven. 

    In augustus kwam de goedkeuring. Koen zou het lintje gaan ontvangen en we kozen de ledenvergadering als gelegenheid. 
    Het regelen begon. Gasten uitnodigen, speeches schrijven, overleggen met de burgemeester. 
    En natuurlijk het geheim houden voor Koen. En dat is gelukt. Koen kwam nietsvermoedend naar de ledenvergadering en had geen idee dat er buiten van alles gaande was. Ongeveer 40 mensen (familie en oud-bestuursleden) verzamelden buiten. 
    Pas toen het bestuur aangaf dat de burgemeester ook aanwezig zou zijn en er vervolgens allemaal voor Koen bekende gezichten binnen kwamen, drong het tot hem door. Zij komen voor mij, de burgemeester komt voor mij.

    Na een mooie toespraak heeft de burgemeester het lintje opgespeld.
    Vervolgens heeft het bestuur oude herinneringen opgehaald en leuke brieven uit het verleden voorgelezen. Hieronder een korte samenvatting:

    • Koen is lid geworden in 1968 en heeft een groot aantal jaren in het 1e team gespeeld. Hij trainde in die periode jeugdploegen en was ook een seizoen interim trainer van het 1e. 
      In juni 2009 speelde hij zijn laatste wedstrijd.
    • In 1976 trad Koen voor het eerst toe tot het bestuur en pas in 2009 zou hij zijn bestuurstaken neerleggen. 33 jaar in het bestuur!
      Koen heeft verschillende functies gehad in het bestuur: algemeen lid, secretaris, lid Technische Zaken en voorzitter.
    • 17 jaar lang is hij voorzitter geweest en in die tijd heeft hij samen met de bestuursleden veel bereikt. Toen hij startte als voorzitter had de Zwaluwen 90 leden en was financieel niet gezond. Hoe anders is dat nu. Het dubbele aantal leden en een financieel gezonde situatie. Voor een groot deel te danken aan ons trouwe lid Koen van der Veer. 
    • Na zijn periode in het bestuur bleef Koen actief in de onderhoudscommissie. Wekelijks worden werkzaamheden verricht aan velden en gebouw. 

    De voorzitter heeft vervolgens Koen toegesproken en vooral benadrukt dat we Koen kennen als een enorm betrokken persoon, altijd bereid om te helpen. Een gouden kracht, een oprecht mens met een enorm groot blauw hart.

    Binnen de vereniging heeft Koen al alle waardering gekregen, die hij verdiende. In 2009 heeft hij de hoogst haalbare titel van erevoorzitter gekregen. 
    Nu is zijn waardevolle bijdrage aan onze mooi vereniging de Zwaluwen ook bekroond met een koninklijke onderscheiding.

    Koen, deze onderscheiding is meer dan verdiend! Namens iedereen van de Zwaluwen van harte gefeliciteerd!